Fransa Hakkında Sorular & Yorumlar

Fransa ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Pano Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
B. Kırcı 19/10/16, 08:50
Fransa'da ikamet eden yeğenimi eşim ve çocuklarımla birlikte ziyaret etmek istiyorum. Aile/arkadaş vizesi için davetiye göndermeleri yeterli mi? Bir de aile ziyaret vizesi mi yoksa turistik vize mi daha kolay alabiliriz?
Cevabı Görüntüle
T. Bengüer 17/10/16, 19:56
Paris Charles De Gaulle havaalanında 1 saat 15 dakika transfer için bekleme sürem var. Ardından USA San Francisco ya uçacağım. Transit vizesi gerekiyor mu?
Cevabı Görüntüle
bülent 14/10/16, 15:46
Merhaba;

SGK ya da Bağ-Kur'lu değilim. Turistik vize alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
D. Eser 13/10/16, 16:11
Merhabalar, Balayı için planladığımız, Fransa, Çek Cumhuriyeti ya da İtalya gezimiz için vize almak istiyoruz. Ancak bazı seyahat acentaları vize almamızın çok zor olacağını söylüyorlar. Ben yüksek lisans öğrencisiyim nişanlım çalışıyor. Nisan ayı için vize almak istiyoruz. Vize alamama gibi bir riskimiz olur mu? Şimdiden teşekkürler
Cevabı Görüntüle
B. bozkaya 11/10/16, 17:49
Ben ve eşim Paris'e turistik gezi yapmak istiyoruz. Muğla Datça'da ikamet ediyoruz ve ikimiz de emekliyiz. Şu anda İzmir'de bulunmaktayız. Buradan vize için nasıl başvurabiliriz?
Cevabı Görüntüle
M.Kotan 06/10/16, 12:42
Merhaba, Ben öğrenciyim. Babam genellikle Fransa'ya giden uluslararası TIR şoförü olarak çalışmaktadır. Kendisiyle Fransa'ya gitmem için ne tür vize almam gerekli ve evraklar nelerdir?
Teşekkürler..
Cevabı Görüntüle
s. ulu 06/10/16, 03:08
Merhaba;
Normalde Fransa'da yaşıyorum ve öğrenciyim. Geçen gün Paris'te oturum kartım çalındı. Polise başvurup tutanak tutturdum. Bu arada Türkiye'ye gelip bir konferansa katılmam gerekiyor. Tekrar Fransa'ya dönüş için vize mi almam gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
B. Ünal 05/10/16, 12:37
3 yaşında kızımla bir tur şirketiyle 1 haftalık tatil planımız var. Eşimden geçen yıl boşandım. Kızımın velayeti bende. Vize için gerekli evraklar için muvafakatname gerekli midir? Yargıtayın kararı açıklandı. Bu kararda, velayeti kendinde olan tarafın karşı taraftan izin belgesine ihtiyacı olmadığı yazıyor. Vize uygulamasına bu karar nasıl yansıdı?
Cevabı Görüntüle
M. CELAL BOZDAĞ 30/09/16, 01:34
Merhaba iyi geceler...
Fransaya vize islemleri hakkında bilgi almak istiyordum da 19 yaşında öğrenciyim arkadaşım fransada ikamet ediyor ailesiyle birlikte ve onu ziyaret etmek istiyorum 1 hafta kadar bunun icin neler yapmalıyım...? ailemin mal varlığını babamın maas bodrosunu göstersem olur mu ?
Cevabı Görüntüle
ş. genc 27/09/16, 00:21
Fransa vizesi alabilmek için nereye başvuracağım? Online başvuru yapılabiliyor mu?
Cevabı Görüntüle
H. yıldırım 24/09/16, 07:05
Türkiye'ye izine geldik eşimle birlikte maalesef Fransa oturma kartlarımızı kaybettik yani kartı sijurlarımızı Fransa'ya geri dönebilmemiz için ne yapmamız gerekiyor. Bilgi verirseniz seviniriz teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
H. sel 17/09/16, 21:35
Merhaba,
Fransa'daki arkadasimi 1 haftaligina ziyaret etmek istiyorum. Kendim isverenim ve uzerime kayitli tapumda var.
En kisa surede shengen vizesi alabilmem icin hangi evraklari hazirlamam gereklidir? Arkadasimin bana istek gondermesimi lazim?
Arkadasim 5 yildir Fransa'da yaşıyor ve vatandasi oldu.
Ben ticaret icin degil sadece tatil amacli gitmek istiyorum.
Yardimci olursaniz sevinirim
Tesekkurler
Cevabı Görüntüle
a. kaya 04/09/16, 23:34
Merhaba ben Fransa'da oturuyorum evlenerek geldim. Eşimin ailesi çift vatandaş kayınpederin evinde ikamet ediyoruz. Ben 5 senedir buradayım. Türkiye'den annemi 1 aylığına buraya alabilmem icin ne yapmam gerekiyor? Hangi belgeleri gondermem gerekiyor? Türkiye'de nereden temin edebilirim. Acil yardım ederseniz sevinirim tskler
Cevabı Görüntüle
G. Deniz Ateş 04/09/16, 09:44
Fransa'ya giriş için Schengen vizemiz var fakat pasaportumuzun süresi giriş tarihimizden itibaren 5 ay sonra sona eriyor. Girişte sorun yaşar mıyız ?
Cevabı Görüntüle
g. dalgın 30/08/16, 11:50
Merhaba. İlk defa eşimle bir tur paketiyle Fransa'ya (Paris'e) gitmek istiyoruz; fakat eşimin sigortası iptal edildi. Şu an eşimin sigortası bulunmuyor. Bu vizeyi almamızı ne derecede etkiler? Ne yapabilirim? Teşekkürler
Ülkeler