Turistik Vize Dilekçe Örneği

Fransa'ya Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Fransa İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Fransa Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Fransa Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Fransa Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Fransa Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Fransa Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Fransa Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Fransa Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Fransa Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

 

İki Dilekçe gerektiren durumlar

  • Fransa Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Fransa turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Fransa Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Fransa Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Fransa Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Fransa Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

 Fransa Turistik Vize Dilekçe Örneği

 

Fransa Turistik Vize Dilekçe örneğini indirmek için: 

1. Linke tıklayınız. 
2. Dilekçe örneği açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz. 

VEYA

1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz 
3. Dosyayı bilgisayarınıza kaydedin.

Yükleniyor...
Vize Merkezi İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 41
avrupa@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 41
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 41
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 26
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com
Ülkeler