Erasmus Vizesi

Avusturya Erasmus Vizesi için gereken evrakların listesi

 • İkamet müsadesi başvuru formu
 • Almanca olarak doldurulmuş, Avusturya vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen, başvuru sahibi tarafından imzalanmış iki nüsha ikamet müsadesi başvuru formu.
 • Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise; kişi tarafından doldurulacak ikamet müsadesi başvuru formunun imza bölümü ebeveynlerin ikisi de imzalanmış olmalıdır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Avusturya vize başvuru işlemlerinde kullanılacak fotoğraflar; 3 adet, 3,5x4,5 cm ölçülerinde, Avusturya vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.
 • Pasaport: Avusturya vize başvurularında kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin Avusturya seyahati dönüşü sonrası en az 3 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalıdır.
 • Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belge
 • Avusturya vize işlemlerinde bulunacak kişinin Avusturya’da kalış süresini kapsayan, tüm Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 Euro teminata sahip orijinal seyahat sağlık sigortası.
 • Burs belgenizin aslı ve 2 fotokopisi
 • Avusturya’daki üniversiteden dilekçe yazısı aslı ve fotokopisi
 • Yazı, eğitim süresini ve hangi Şehirde olduğunu içermesi gerekmektedir
 • Türkiye’deki üniversiteden alınmış yazı
 • Başvuru sahibin gidiş amacına ve Erasmus / Sokrates burslu olarak bir Avusturya Üniversiteden eğitim göreceğine dair belgeler
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Avusturya Schengen vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Noter tasdikli Taahhütname ve Almanca tercümesi ve Tüm gelir kanıtlarının aslı 2 fotokopisi
 • Sadece ebeveynler tarafından düzenlenen noter tasdikli bir taahhütnamenin aslı ve 2 fotokopisi ve yeminli tercümandan Almancaya tercümesi.

Lütfen Dikkat! 

- Ebeveynler tarafından verilen taahhütname, Federal Eğitim Teşvik kanununda belirlenen garanti oranına göre düzenlenmeli ve ödemeyi garanti etmelidir.

- Verilen taahhütün ödenebileceğine dair ebeveynlerin maaşlarının yattığı hesap cüzdanları, mal varlığının bulunduğu hesap cüzdanı ve ödeme gücünü gösteren tüm maddi ve gelir durumunu gösteren evrakların aslı ve 2 fotokopisini ibraz etmelidir. (Gelir evrakların tercümesine gerek yoktur). Ayrıca taahhütnameyi veren kişinin imzası noter tarafından tasdik edilmelidir.

 

Avusturya Vizesi Hakkında Önemli Notlar

 

►Avusturya Vizesinin sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum Avusturya Konsolosluğudur.

►Avusturya konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

►Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler (otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri lütfen adresimize ulaştırınız. Evrak teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet ödemeleri başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.

►Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.

►Temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir.

►Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Avusturya Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır.

►Başvuru belgelerinin tamamlanmış olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. Avusturya vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Avusturya Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar Konsolosluk tarafından verilecektir.

 

 

Yükleniyor...
Vize Merkezi İletişim
İstanbul
Tel :+90 (212) 970 05 09
Faks : +90 (212) 287 72 44
avrupa@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 09
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 09
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 26
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com
Ülkeler